Pubik Bölgeden Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

Pubik bölgeden ekim, saç ekimi yapılabilmesi için özel bölgelerin dış kısmındaki kıllardan kök alınması işlemidir. Pubik bölgeden ekim cinsel bölgeden kıl alımı olarak bilinmesi nedeniyle geçmiş dönemlerde çok rağbet görmese de son yıllarda en çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır.

Pubik bölgeden kıl köklerinin alınması durumunda diğer ekimlerde olduğu şekilde uygulama yapılmaktadır. Yalnızca ense kökü ya da kulak arkasından ekim için alınacak yeterli miktarda kıl olmaması durumunda bu yönteme başvurulabilmektedir.

pubik bölgeden saç ekimi

Neden pubik bölgeden saç ekimi yapılır?

Pubik bölgeden ekim yapılmasının nedeni, bu bölgedeki kılların güçlü yapılarda olması olarak bilinmektedir. Aynı zamanda bu bölgedeki kılların en önemli özellikleri de az dökülmeleri ve güçlü köklere sahip olmalarıdır.

Pubik bölgedeki tüy özelliklerine bakıldığında saç ekimi için en doğru seçim olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle yapılan işlemlerde de oldukça etkili sonuçlar alınması mümkün olmaktadır.

pubik bolgeden sac ekimi 4 e1602077860892

Pubik bölgeden saç ekimi yapmanın sakıncaları nelerdir?

Pubik bölgeden saç ekimi yapılmasının sakıncası, yalnızca kıl tiplerinin nitelikleri ile ilgili olmaktadır. Bu bölgede yer alan kılların vücuttaki diğer kıl tiplerine göre daha sert olduğu ve aynı zamanda kıvrımlı şekilde uzadıkları bilinmektedir.

Pubik bölgeden ekim yapılması halinde mevcut saçlar ile yeni ekilen saçlar arasında farklılıklar olması söz konusudur. Aynı zamanda bu bölgedeki kılların bir diğer özelliği ise saç kılından çok daha geç uzamasıdır. Bu nedenle saçlarda eşit uzama isteyenler için bir dezavantaj konumunda bulunmaktadır.

Pubik bölgesinden yapılacak olan saç kesimlerinde erkekler için bu özelliklerin daha düşük dezavantajları içermesi nedeniyle genellikle erkekler tarafından tercih edilmektedir. Fakat kadınların saçını daha uzun olarak kullanmaları nedeniyle daha az tercih ettikleri bilinmektedir.

pubik bolgeden sac ekimi 1

Pubik bölgeden kirpik ekimi yapılabilir mi?

Pubik bölgeden kirpik ekimi yapılması, kadınların saç ekiminden daha fazla tercih ettikleri bir durum olarak bilinmektedir. Kirpiklerin yapısı, pubik bölgedeki tüylerin yapısı ile çok benzer özellikler içermektedir. Bu nedenle saç ekiminden daha uyumlu oldukları bilinmektedir.

Pubik bölgeden kirpik ekimi yapmak isteyenlerin aynı zamanda tüy uzama süreleri de eşit olacağı için herhangi bir problemle karşılaşmaları beklenmemektedir. Pubik bölgeden ekim yaptırmak isteyenlerin hem saç hem de kirpik için yeterli sayıda kıl kökü olması durumunda istedikleri sonuçlara ulaşmaları mümkün olmaktadır.

pubik bolgeden sac ekimi 2

Saç ekiminde hangi vücut kılları kullanılır?

Saç ekiminde kullanılan vücut kılları, tercih sırasına göre şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Sakal
  • Göğüs
  • Bacak
  • Kol
  • Sırt
  • Şakak
  • Pubik bölgeler

Ekim yapılabilen bu bölgelerin tercih edilmesi öncelikli olarak kıl tipinin saç ile uyumlu olmasından kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda bu bölgelerden alınacak kılların sayısının da saç ekimi için yeterli olması gerekmektedir.

Saç ekimi yapılırken bölge tercihleri, ilk seans esnasında yapılan incelemeler sonucunda belirlenmektedir. En çok kullanılan bölge sakal olmakla birlikte ihtiyaca göre farklı bölgeler de tercih edilebilmektedir.

Ense kökü ya da şakaklar dışında alınan kıl kökleri vücudun farklı bölgelerinden alındığı için ekim işlemleri de daha uzun sürebilmektedir. Fakat saç bölgesine yakın yerlerden alınan kılların ekilmesi sonrasında sonuç alınmasının daha kolay olduğu bilinmektedir.

Saç ekiminde kullanılan yöntemler nelerdir?

Saç ekiminde kullanılan yöntemler, teknolojik gelişmeler ile birlikte değişkenlik göstermektedir. İlk saç ekim yöntemi FUT olarak bilinirken son yıllardaki gelişmeler ile uygulanan yöntem FUE yöntemi olarak bilinmektedir. Pubik bölgeden ekim yapılması geçmiş yıllarda önerilmezken, şuan bu ekimlerin çok sağlıklı sonuçlar verdiği bilinmektedir.

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?