Doğal Saç Ekimi Nasıl Olmalı? Doğal ve Gür Saç Ekimi

Doğal saç ekiminin yapılması, saç ekimi sonrası kişinin doğal görüntüsünü kaybetmemesidir. Doğal saç ekimi ile kesi izi olmadan, yüz hatlarına uygun bir saç görüntüsü elde edilir. Saç ekimi sonrasında istenen doğal görünümün sağlanması, keskin hatların oluşmaması anlamına gelir. Özellikle saç bitim noktalarının keskin bir biçimde ayrılması yapay bir görüntü verirken, oval biçimde yapılan ekimlerde doğal bir görüntü sağlanabilmektedir.

Doğal bir saç görünümü elde etmek için mutlaka alanında uzman bir kişi tarafından işlemin yapılması gerekmektedir. Daha önce yapılan uygulamalara ait fotoğrafların incelenmesi ile yapılan işlem sonucunda doğal bir görüntü elde edilebileceğine dair fikir oluşabilmektedir.

dogal sac ekimi 3

Saç ekimi nasıl yapılır?

Saç ekimi, ekim yapılacak kişinin yüz hatları incelenerek, en doğal görüntüyü vermek adına hangi bölgelere ekim yapılacağı belirlenerek gerçekleştirilir.

Saç ekimi yapılırken vücudun belirli bir bölümünden kıl kökleri alınarak saç köklerine enjekte edilir. Her kökten birden fazla saç çıkma ihtimali olduğundan eklemelerin düzenli yapılması büyük önem taşır. Saç ekim işlemi uygulanırken, kişinin nasıl bir saç istediği de göz önünde bulundurulmalıdır. Yoğun bir saç isteyenler için daha fazla saç ekimi yapılırken, hafif seyrek bir model isteyenlere daha az kök enjekte edilmektedir.

Saç ekimi yapılırken kök adedine bağlı olarak işlem süreleri belirlenmekte olup saç ekim işlemleri ortalama 4-6 saat aralığında sürmektedir. Yapılan işlemlerin tamamlanmasının ardından ise saç bölgesine herhangi bir temas olmasının engellenmesi gerekmektedir.

dogal sac ekimi 4 e1605257861649

Saç ekimi doğal görünür mü?

Saç ekimi, uzman kişilerce yapıldığında doğal bir sonuç elde etmek mümkündür. Saç ekim tasarımları alanında uzman kişiler tarafından yapıldığı taktirde başarılı bir görünüme ulaşılır. Saç ekimi, kalıcı bir işlem olduğundan doğru şekilde tasarlanarak yapılması büyük önem taşır. Doğal bir görünüm elde edilmesi için çim adam görünümü ya da fırça görünümü olmamalıdır. Saç köklerinin çıkış yönünün diğer saçlarla uyumlu olması, saç çizgisinin yüz şekline uygun olması gerekir. Saç ekim işleminin asıl amacı saç dökülmesi ile oluşan görünümün giderilmesidir. Kelliğin giderilmesi amacıyla yapılan saç ekim işleminin yapay ve kötü bir görünüme dönüşmemesi için titizlikle çalışılmalıdır. Bunun için saç ekimi yaptıracak kişinin saç ekim merkezini ve uzmanını doğru şekilde seçmesi önemlidir.

dogal sac ekimi 2

En doğal saç ekimi tekniği hangisidir?

Saç ekimi teknikleri arasından en doğal sonucu verecek olan teknik DHI yani Direkt Saç Ekimi tekniğidir. Doğal sonuca ulaşmak adına bu yöntem sıklıkla tercih edilir. Çünkü bu yöntem sayesinde kesi işlemi yapılmaz. Böylece herhangi bir yara izi oluşmaz. DHI saç ekimi tekniği ile ince uçlu iğneler yardımıyla saç kökleri toplanır ve yine bu iğneler yardımıyla kafa derisine ekilir. Bu açıdan bu teknikte yara izi kalma ihtimali çok düşüktür. 0.3 ile 0.6 mm’lik delikler açılarak alınan saç kökleri, çok sık aralıklar ile ekildiğinden doğal bir saç görünümü elde etmek mümkündür. Saç kökleri öbek öbek görünmez ve eşit bir şekilde dağılma sağlanır.

En doğal saç ekimi görüntüsü elde etmek için tercih edilebilecek en başarılı yöntem DHI yöntemidir. Bu yöntemin bir diğer avantajı ise saç ekim esnasında saç tıraşı yapılmamasıdır. Özellikle seyreklik yaşayan kişiler saç tıraşı olma konusunda endişeler taşır. Bu teknikte hiçbir şekilde tıraş olmadığından saç ekimi işlemi sonrasında da doğal bir görünüme sahip olur.

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?