Saç Simülasyonu; Avantajları ve Dezavantajlarıyla Saç Dövmesi

Saç simülasyonu işlemi ile saçlarda görülen düzensizlik ve seyreklik önlenmekte ve ortadan kaldırılmaktadır. Saçlardaki seyrekliğin yok edilmesi saç simülasyonu sayesinde kolayca yapılır. Saçlarında seyreklik ya da düzensizlik yaşayan kişiler için tercih edilebilecek en iyi yöntemlerden biridir. Fakat saç simülasyonu uygulaması, alternatif bir saç ekimi uygulaması değildir. Saç simülasyonu uygulanmasına verilen diğer bir isim ise saç dövmesidir. Bu uygulama ile birlikte düzensizlik ve seyreklik görülen saçlardaki bu görüntü ortadan kaldırılır. Ancak bu işlem kalıcı değildir. Saç simülasyonu işlemi kısa süreli olarak görünümü iyileştirmek amacıyla tercih edilir. Bu açıdan bu işlemin hem avantajları hem de dezavantajları vardır.

saç simülasyonu

Saç simülasyonu(saç dövmesi) uygulamasının avantajları

Saç simülasyonu yani saç dövmesi uygulamaları son zamanlarda popülerlik kazanan bir yöntemdir. Avantajlarının yanı sıra dezavantajları olsa da birçok açıdan iyi sonuç verir. Bu uygulamanın avantajları şunlardır:

 • Saç dövmesi cerrahi bir yöntem değildir. Saç simülasyonu uygulamasından sonra iyileşme süreci de kısa sürer. Aynı zamanda uygulama sonrası enfeksiyon riski de oldukça düşüktür.
 • Bu uygulamanın etkisi kısa sürede kendini göstermektedir. İşlem yapıldıktan 2–4 gün içerisinde olumlu bir sonuç almak mümkündür.
 • Saçlı deride yara izinin olması durumunda saç simülasyonu sayesinde bu izin görünümü hafifler ya da tamamen gizlenir.
 • Saç dökülmesi yaşayan fakat bu saç dökülmesinde duraksama gözlenen kişiler için saç simülasyonu uygulaması ideal bir seçenektir. Saçlarınızın dökülmesi artık durduysa saç simülasyonu uygulamasıyla iyi bir sonuç elde edebilirsiniz.

sac dovmesi

Saç simülasyonu (Saç Dövmesi) uygulamasının dezavantajları

Saç simülasyonu uygulamasının avantajları kadar dezavantajları da bulunur. Dolayısıyla saç simülasyon uygulamasına başvuracak olan kişilerin bu uygulamanın avantajlarını araştırdığı gibi dezavantajlarını da araştırılması ve bu kapsamlı araştırma sonucunda saç simülasyonu uygulamasına başvurup başvurmayacağına karar vermelidir. Saç dövmesinin dezavantajları ise aşağıdaki gibi listelenebilir:

 • Öncelikle saç simülasyonu uygulaması tercih edilmeden önce saçınızda gözlenen dökülmelerin tamamen durduğundan emin olunması gerekir. Yani saçınızda dökülme olduysa fakat bu dökülme durduysa bu uygulamaya başvurabilir ve saçınızda dökülme gözlenen kısımların görünümünün iyileştirebilirsiniz. Fakat saçınızdaki dökülme sorunu henüz son bulunmadıysa yaptıracağınız saç simülasyonu işleminin ardından saç dökülmesi yaşamanız durumunda ortaya kötü bir görüntü çıkabilir.
 • Saç simülasyonu yaptıracak olan kişiler bu uygulamanın herhangi bir şekilde kalıcı olmadığını unutmaması gerekir. Saç simülasyonu uygulaması ile elde edilen görünüm ortalama olarak 3 ila 5 yıl arasında sabit kalır. Bu 3 ile 5 yıllık sürecin ardından saç simülasyon uygulaması etkisini yitirir ve saçınız uygulamadan önceki haline geri döner.
 • Bu uygulamayı tercih edecek olan kişilerin unutmaması gereken diğer bir konu ise bu uygulamanın ardından hep aynı saç modelinin kullanılması zorunluluğudur. Eğer kişi saç modelini değiştirmek isterse devreye lazer uygulaması girer ve uygulanan saç simülasyonu lazer yöntemi ile silinir.
 • Kısa saç modeline sahip olan kişiler için tercih edilebilir bir yöntem olabilir fakat saç simülasyonu uygulaması uzun saç için yeterli düzeyde iyi bir görünüm sağlayamamaktadır. Yani saçını uzatmayı seven kişiler için saç simülasyonu uygulaması görüntü bakımından pek de tatmin etmeyecek bir sonuç verecektir. Bundan dolayı saç simülasyonu uygulamasına başvuracak kişiler bu uygulamanın kısa saç modeline daha uygun olduğunu bilmelidir.

sac simulasyonu 3

 Saç Dövmesi (Saç Simulasyonu) kimlere yapılır?

Saç dövmesi aşağıda listelenen kişilere uygulanabilir:

 • Alopesi totalis hastalığından kaynaklı olarak saçlı derideki bütün saçlarda dökülme gözlenen kişiler,
 • Alopesi üniversalis hastalığından şikayetçi olan bu hastalıkla alakalı olarak bütün vücut kıllarını ve saçını kaybeden kişiler,
 • Saç ekimi işlemi uygulayan ve bu saç ekimi operasyonu esnasında saçlı deride bir takım yaralar meydana gelen kişiler,
 • Saç incelmesi sorunundan şikayetçi olan kişiler,
 • Çok yoğun olmayan bir şekilde saç dökülmesinden şikayetçi olan kişiler,
 • Saç seyrekliği yaşayan kişiler,
 • Saç yanığı yaşayan kişiler bu yanık izlerini kapatmak için söz konusu olan yönteme yönelebilir.

Saç Dövmesi Saç Simulasyonu Öncesi Sonrası Fotoğrafları

Saç dövmesi yaptıranların öncesi sonrası fotoğraflarını inceleyerek, kendinizle kıyas yaparak alacağınız ortalama sonucu hesaplayabilirsiniz.

sac dovmesi oncesi sonrasi sac pigmentasyon oncesi sonrasi sac simulasyonu oncesi sonrasi sac donmesi fiyatlari

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?