Sakal Ekimi Fiyatları

Teknolojinin günden güne gelişmesi, tıpta da yeni araştırmalar ve çalışmaların yapılmasına olanak sağlamaktadır. Bu sayede yeni teknikler icat edilmekte ve başarıyla uygulanmaktadır. Örneğin, geçmişte FUT yöntemi ile yapılan saç ekimi operasyonları, günümüzde sağladığı birçok avantajdan dolayı FUE yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Saç ekimindeki bu gelişme, aynı şekilde sakal, bıyık, kaş ve kirpik ekimi operasyonlarını da olumlu yönde etkilemiştir. Halk arasında köselik olarak da bilinen sakalsızlık artık tarihe karışmıştır. Sakal ekimi fiyatları ise doğrudan sakal ekiminde başarıyı etkileyen faktörlere göre değişmektedir.

sakal ekimi fiyatları

Sakal ekimi fiyatları neye göre değişir?

Sakal ekimi fiyatları belirlenirken, operasyonun başarısını etkileyen faktörler ve sunulan ek hizmetler şunlardır:

  • Kullanılacak ekim tekniği ve ihtiyaç varsa ek uygulamalar
  • Ekilecek saç kökü sayısı
  • Operasyonun yapılacağı merkezin konumu
  • Operasyon dışında sunulan ilave hizmetler

Sakal ekim tekniği ve ek uygulamalar

Sakal ekimi operasyonlarında fiyatı etkileyen ilk faktör, operasyonda tercih edilecek ekim yöntemidir. Bununla birlikte operasyonda yapılacak ek uygulamalar da ücreti artıran bir faktördür.

Günümüzde iki adet saç ekim tekniği bulunmaktadır. FUE ve FUT. Bu iki yöntem sadece saç ekimi operasyonlarında değil, sakal ekiminde de başarıyla uygulanmaktadır. Bununla birlikte, sağladığı avantajlardan dolayı günümüzde en çok tercih edilen teknik FUE’dir. Ek uygulamalar, doktorunuzun tavsiyesi ve sizin isteğinizle şekillenmektedir. Örneğin, doktorlar kimilerine PRP destekli FUE Tekniği‘ni önermektedir. Sakal ekimi fiyatları belirlenirken, dikkate alınacak ilk faktör hangi tekniğin kullanılacağıdır. Muayeneye gittiğinizde, doktorunuzun hangi teknikle çalıştığını öğrenmenizde fayda vardır.

Sakal ekilecek kök sayısı

Saç ve sakal ekimi operasyonlarında başarıyı etkileyen en önemli faktör greft ve ekilecek saç kökü sayısıdır. Günümüzde birçok saç ekim merkezi, sakal ekimi fiyatları sunumunda toplanacak greft sayısı ve ekilecek saç kökü sayısını dikkate alır. Bunun yanı sıra ekilecek saç kökü sayısı toplanacak greft sayısıyla eşdeğerdir. 200 greftlik bir operasyon 1 saatte tamamlanmaktayken, 400 greftlik bir operasyon ise 2 saatte gerçekleşmektedir. Bu durumda, doktor ve sağlık ekibinin çalışma süresi de artar. Bu da sakal ekimi fiyatları belirlenirken, değerlendirilen önemli bir faktördür.

sakal ekimi fiyatlari 3

Sakal ekimi yaptırmayı düşünenlere tavsiyeler

  • Görüşmelerinizi tek bir saç ekimi merkezi ile sınırlandırmayın. Mümkün olduğunca farklı yerlerden görüş alın.
  • Operasyonda kaç tane saç kökü ekilebileceğini öğrenin.
  • Hangi ekim tekniğinin kullanılacağını sorun.

Operasyonun yapılacağı ekim merkezinin konumu

Tüm sektörlerde olduğu gibi saç/sakal ekimi sektöründe de konum fiyatları belirler. Genellik yüksek fiyatların verildiği bir konumda yer alan bir saç ekim merkezinin fiyatları da yüksek olabilir.

Hizmette lüks ihtiyacı

Zaruri olmamakla birlikte sağlık alanında da lüks hizmet sunumu vardır. Şunu belirtelim, bu sebepten dolayı ücretin artması operasyonun başarısını da etkileyeceği anlamına gelmez. Burada lüks hizmetten kastedilen ulaşım, otel, merkezde hastaya sunulan lüks dinlenme odası ve ikramdır.

sakal ekimi fiyatlari 4

Sakal ekimi fiyatları ne kadardır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, sakal ekimi fiyatları belirlenirken en önemli faktör ekilecek saç kökü sayısıdır. Günümüzde birçok saç ekimi merkezi, 1 kökü 5-8 TL arasında ekmektedir.

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?