İyi Bir Saç Ekim Merkezi Nasıl Olmalıdır?

Saç ekimi yaptırmaya karar veren kişinin aklındaki en büyük soru işareti, saç ekimini hangi saç ekim merkezinde yaptıracağıdır. Saç ekimi, hayati bir operasyon olmasa da estetik kaygılar barındırır. Amaç dış görünüşümüzü değiştirmekse, en iyi saç ekim merkezini seçmek isteriz. Peki iyi bir saç ekim merkezi seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Doğru saç ekim merkezini seçmek, operasyonun başarıyla sonuçlanmasında önemli bir adımdır.

saç ekim merkezi

İyi bir saç ekim merkezi nasıl anlaşılır?

İyi bir saç ekim merkezi seçmek, iyi sonuç almak için büyük önem taşır. Peki bir saç ekim merkezinin iyi olup olduğunu anlamanın yolları nelerdir? İşte iyi bir saç ekimi merkezini anlamanın yöntemleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Çevrenizde saç ekimi yaptırmış insanlarla konuşun. Çevrenizden referans alın.
  • Referans verilen kişileri internet üzerinden araştırın. Araştırmalarınızda çok sayıda siteye, forum ve yoruma göz atmaya özen gösterin.
  • İnternet aramalarını daralttığınızda bizzat isim üzerinden kontroller yapın. Şikayet sitelerine göz atın. Ancak en iyi doktorların veya saç ekimi merkezlerinin bile şikayet alabildiğini aklınızdan çıkarmayın.
  • Mümkünse, belirlediğiniz saç ekimi merkezlerine ziyarette bulunun.
  • Onlardan referans isteyin, saç ekimi operasyonunuzu yapacak doktorla tanışın.
  • Aklınızdaki tüm soruları sorun.

sac ekim merkezi 2

Kimler saç ekimi yapabilir?

Saç ekim operasyonlarındaki en önemli faktör insandır. Saç ekimin başarısını doktorun deneyimi belirler. Bu yüzden, saç ekim merkezini seçerken öncelikle orada kimin ya da kimlerin saç ekimi yaptığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Saç ekimi operasyonları, tıp alanından ayrı düşünülemez. Saç ekimi, sadece doktorlar ile birlikte sağlık eğitimi almış bir saç ekim ekibi tarafından yapılan operasyonlardır.

Saç ekimi konusunda kötü ve sağlıksız sonuçlar alan kişiler, genellikle doktor ya da uzman olmayan kişilere saç ekimi yaptırmıştır. Bu açıdan saç ekim muayenesine veya operasyonuna gittiğinizde, doktorunuzun diplomasını mutlaka görmelisiniz. Saç ekimi yaptıracak kişi ya da operasyonu yapacak doktorun başarılı bir doktor olup olmadığından emin olmak son derece önemlidir. Bunu anlayabilmek için doktorunuzun kaç yıldır saç ekimi yaptığını sorabilir ve daha önce saç ekimi yaptığı hastalarla görüşebilirsiniz.

sac ekim merkezi 3

Saç ekimi nerede yapılır?

“Saç ekimi operasyonları Sağlık Bakanlığı tarafından onay belgesi almış olan tam teçhizatlı hastane, tıp merkezleri veya polikliniklerde yapılır.” İyi bir saç ekim merkezi için dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

  • Saç ekim merkezi, Sağlık Bakanlığından onay almış ve gerekli belgelerini hastalarının görebileceği şekilde asmış olmalıdır.
  • Gürültüden, hava kirliliğinden uzak steril bir ortam sağlamayı başarmış olmalıdır.
  • Muayene veya operasyona gittiğinizde doktorunuzun diplomasını gösterebilmesi gerekir.
  • Size “Garanti Belgesi” vereceğini söyleyen saç ekimi merkezlerine inanmamalısınız. Ticari amaçla kullanılan bu belgelerin bir hükmü yoktur ve yasal değildir.

sac ekim merkezi 4

İnternette saç ekim merkezi araştırması yaparken dikkat edin

Saç ekimi merkezi seçiminizi yaparken, internet araştırmaları da çok önemlidir. İnternet, doğru veya yanlış birçok bilgiye ev sahipliği yapmaktadır. Bu yüzden iyi bir medya okuryazarı olmak gerekmektedir. İnternet içeriklerinin açık ve gizli reklamlara sahip olduğunu unutmayın.

Was this article helpful?

Leave A Comment?